Aktualności

Godziny rektorskie 4.10.2017

02.10.2017

KOMUNIKAT

Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego

z dnia 28 września 2017 r.

w sprawie wprowadzenia godzin rektorskich w Uniwersytecie Wrocławskim

 

W związku z otwartą uniwersytecką debatą na temat założeń projektu nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – Ustawa 2.0, w dniu 4 października 2017 r., od godziny 9.30 do godziny 14.00, wprowadzam godziny rektorskie wolne od zajęć dydaktycznych.

Dyskusja odbędzie się w sali 1D im. Unii Europejskiej w budynku „D” na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii (godzina rozpoczęcia debaty - 10.00)

więcej...

Zmiana planu zajęć dla Studium Języka i Kultury Chin

28.09.2017

Szanowni Państwo,

 

niestety nastąpiła mała zmiana w planie zajęć dla II roku SJiKCh.

plan na stronie:

https://ik.uni.wroc.pl/pl/page/22/plan-zajec

 

 

więcej...

Plan zajęć - Kursy komercyjne oraz Studium języka i Kultury Chin

22.09.2017

Szanownai Państwo,

 

na naszej stronie znajduje się plan zajęć na semestr zimowy roku akademickiego 2017/2018

Kursy komercyjne:

https://ik.uni.wroc.pl/pl/page/25/plan-zajec

 

Studium Kultury i Języka Chin 

https://ik.uni.wroc.pl/pl/page/22/plan-zajec

 

 

wszystkie zajęcia zaczynamy od 3 października 2017 roku

 

więcej...

KONKURS - WSPÓŁCZESNA WSPÓŁPRACA GOSPODARCZA Z CHINAMI

22.09.2017

KOMUNIKAT PRASOWY

Do 15 października trwa nabór prac dyplomowych do II edycja konkursu „Współczesna współpraca gospodarcza z Chinami”

Konkurs Polsko Chińskiej Rady Biznesu

 

Po sukcesie pierwszej edycji Polsko Chińska Rada Biznesu ogłosiła kolejny konkurs na najlepsze prace dyplomowe z zakresu współczesnej współpracy Polski i Chin. Prace dyplomowe można zgłaszać do 15 października 2017 roku. Na laureatów czekają staże i stypendia w Polsce i Chinach oraz nagrody rzeczowe. Dr Zbigniew Niesiobędzki, Wiceprezes Polsko Chińskiej Rady Biznesu zauważa: W poprzedniej edycji napłynęło do Kapituły Konkursu kilkanaście prac dyplomowych. Ich autorami byli absolwenci kierunków ekonomicznych, prawniczych, humanistycznych i inżynierskich. Z przyjemnością muszę podkreślić wysoki poziom merytorycznych nadesłanych prac. Widać było w tych pracach pasję i zaangażowanie. Zachęcamy kolejny rocznik studentów do uczestnictwa w naszym Konkursie.

Kapitułę Konkursu tworzą przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polsko Chińskiej Rady Biznesu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Gdańskiego.

W Kapitule zasiadają Jacek Bartkiewicz - członek Zarządu NBP, Juliusz Szymczak-Gałkowski, Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej MNiSW, dr Zbigniew Niesiobędzki - Wiceprezes PChRB, prof. dr hab. Bogdan Nogalski - Wydział Zarządzania UG i prof. dr hab. Małgorzata Zaleska - Kolegium Zarządzania i Finansów, SGH.

 

Do udziału w Konkursie na najlepsze prace dyplomowe z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Rzeczpospolitej Polskiej z Chińską Republiką Ludową zaproszeni są studenci i absolwenci uczelni, którzy obronili prace dyplomowe (licencjackie lub magisterskie) w okresie od 1 października 2016 r. do 30 września 2017 r.

 

Praca powinna dotyczyć:

· zagadnień makroekonomicznych, w tym m.in.: polityka fiskalna i monetarna, polityka banku centralnego Chińskiej Republiki Ludowej oraz banków komercyjnych,

· polityki gospodarczej i społecznej władz centralnych i lokalnych ChRL, w tym. m.in.: programy i realizacje inwestycji centralnych,

· funkcjonowania biznesu w Chińskiej Republice Ludowej, w tym m.in.; form prawnych działalności gospodarczej, działalność regulatorów, działalność Specjalnych Stref Ekonomicznych, polityka podatkowa, analizy poszczególnych rynków oraz wykorzystywane instrumenty marketingowe, inwestycje bezpośrednie,

· priorytetów polskiej polityki zagranicznej i ich realizacji w wybranych dziedzinach w Chińskiej Republice Ludowej,

· współpracy biznesowej instytucji i przedsiębiorców Rzeczypospolitej Polskiej i Chińskiej Republiki Ludowej,

· finansowych aspektów handlu Rzeczypospolitej Polskiej i Chińskiej Republiki Ludowej,

· prawa Rzeczypospolitej Polskiej i Chińskiej Republiki Ludowej,

· polityki Rzeczypospolitej Polskiej na forum organizacji międzynarodowych i regionalnych we współpracy z Chińską Republiką Ludową,

· polityki Rzeczypospolitej Polskiej wobec środowisk polonijnych w Chinach,

· importu i eksportu do Chin,

· współpracy w sektorze edukacji pomiędzy instytucjami i jednostkami Rzeczypospolitej Polskiej i Chińskiej Republiki Ludowej,

· współpracy kulturalnej Rzeczypospolitej Polskiej z Chińską Republiką Ludową lub regionem Chin,

· promocji Rzeczypospolitej Polskiej w Chinach, w tym polskiej kultury i nauki,

· współpracy Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie stosunków ekonomicznych z Chinami.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października 2017 r.

 

Patronat honorowy nad Konkursem sprawują Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce

Patron medialny - CHINY TO LUBIĘ!

 

Regulamin Konkursu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://pchrb.pl/konkursy-i-szkolenia/

 

Wszelkie pytania w sprawach Konkursu można kierować elektronicznie na adres

konkurs@pchrb.pl

 WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA STRONIE:

http://pchrb.pl/konkursy-i-szkolenia/

 

 

Kontakt dla mediów:

Anna Głowacka

Sekretarz Konkursu

tel. 603 128 340

email: anna.glowacka@pchrb.pl

więcej...

Dzień Instytutu Konfucjusza 23-24 IX 2017

22.09.2017

Szanowni Państwo, jak co roku wspólnie ze Stowarzyszeniem Polsko-Chińskim na Rzecz Kultury i Sztuki zapraszamy na Dzień Instytutu Konfucjusza.

Zaczynamy 23 września o godzinie 10.30. Wstęp wolny na wszystkie imprezy i pokazy (na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy).

Dzień porcelany i kultury chińskiej 23 IX odbędzie się w Muzeum Narodowym, natomiast Dzień chińsko-polski dnia 24 IX w Muzeum Pana Tadeusza.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

więcej...

Zmiana godzin pracy biblioteki

29.08.2017

 

Zmiana godzin pracy Biblioteki IK w UWr

we wrześniu 2017:

1 – 15 IX: nieczynne;

20 – 26 i 29 IX : 14:00-21:00;

W pozostałe dni bez zmian.

 

 

Changes of working hours of the Library of CI in University of Wroclaw:

01.09.2017 – 15.09.2017: closed;

20.09.2017 – 26.09, 29.09.2017: 02.00 PM – 09.00 PM.

więcej...

Przerwa wakacyjna

28.07.2017

W dniach 14-24.08.017 sekretariat będzie nieczynny.

 

więcej...

Certyfikaty z egzaminu HSK z dnia 11.06.2017

27.07.2017

Zapraszamy po odbiór certyfikatów z czerwcowego egzaminu HSK.

Certyfikaty mozna odebrać osobiście w godzinach pracy sekretariatu lub przesłać swój adres korespondencyjny w mailu: sekretariat.ik@uwr.edu.pl

 

 

więcej...

Lato z filmem chińskim

19.06.2017

 

Lato z filmem chińskim

czerwiec – sierpień 2017

 

Instytut Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim zaprasza serdecznie na Lato z filmem chińskim! W co drugą sobotę wakacji (24 VI, 8 VII, 22 VII, 5 VIII i 19 VIII) zapraszamy Państwa na spotkanie z wyjątkowymi chińskimi filmami. Początek seansu zawsze o godz. 18:00, w programie krótkie wprowadzenie do tematyki filmu i pokaz filmu wraz z poczęstunkiem – oferujemy pyszną chińską herbatę i chipsy krabowe.

Poniżej lista filmów.

 

24 VI, godz. 18:00 Huayao Bride in Shangri-La (reż. Zhang Jiarui).

Film o miłości. Bardzo nietypowej. Akcja filmu rozgrywa się na chińskiej prowincji, w południowo-środkowej części kraju, w społeczności Nisu, części grupy narodowościowej Yi. Para głównych bohaterów bierze ślub, po którym, wedle tradycji kultywowanej przez ich lud, nie mogą skonsumować małżeństwa przez trzy lata. Sytuację dodatkowo komplikuje to, że oboje są związani z lokalną grupą tańca tradycyjnego – on jest jej trenerem, ona główną gwiazdą.

 

8 VII godz. 18:00 Invicible Xiaowusheng. A Peking Opera Family (reż. Ma Chongjie).

Bohaterem głównym jest jest Liang, uczeń prestiżowej szkoły artystycznej, która przygotowuje do grania w Operze Pekińskiej. Chłopiec pochodzi z rodziny o tradycjach aktorskich, jest utalentowany, ale od gry aktorskiej woli gry video. Rodzina Lianga nie może się z tym pogodzić, próbuje więc zmusić go do nauki aktorstwa, co przynosi mierne rezultaty. Z pomocą niespodziewanie przychodzi pewien młody informatyk, twórca gier komputerowych… To niezwykła opowieść o dążeniu do doskonałości w tradycyjnej sztuce, w czym zaskakująco pomocna okazuje się nowoczesna technologia.

 

22 VII godz. 18:00 My spectacular Theatre (reż. Lu Yang,).

Główny bohater tego obrazu, Chen Yu, to młody chłopak handlujący pirackimi filmami. W trakcie ucieczki przed policją dostaje się do kina dla niewidomych. Właściciel kina, Gao, przyjmuje go do pracy. Chen Yu, wbrew początkowym planom, bardzo zżywa się z tym miejscem i ludźmi z nim związanymi.

 

5 VIII godz. 18:00 Lotus Lantern (reż. Guang Xi Chang).

To jedna z niewielu animacji inspirowanych chińską mitologią. Film ten opowiada historię chłopca imieniem Chenxiang – syna bogini Sanshengmu i zwykłego śmiertelnika, Liu Yanchanga. Sanshengmu tuż przed urodzeniem Chenxianga ucieka na ziemię, zabierając ze sobą magiczną lotosową lampę. Brat Sanshengmu, bóg Erlang Shen, w zemście za ucieczkę siostry morduje Liu Yanchanga. Na wpół osieroconego Chenxianga wychowuje w ukryciu matka – bogini postanawia nie ujawniać synowi prawdy o jego pochodzeniu. Matka wraz z synem żyją w spokoju przez wiele lat, aż nagle Erlang Shen wpada na ich trop...

 

19 VIII godz. 18:00 Death and Glory in Changde (reż. Dong Chen).

Panorama jednej z najważniejszych bitew okresu II wojny świaowej w Azji, jaką była bitwa o miasto Changde pomiędzy siłami chińskimi i japońskimi. Bitwa ta, ze względu na zaciekłość i brutalność walk często jest porównywana do walk o Monte Cassino i Stalingrad. Wielka historia batalii o Changde ukazana jest w tym filmie przez pryzmat historii wielkiej miłości młodego oficera armii chińskiej i jego ukochanej.

 

więcej...

Registration Notice of Chinese Bridge • 2017

16.06.2017

Registration Notice of Chinese Bridge • 2017 Chinese Proficiency Competition for Foreigners Across the Globe

 

The Chinese Bridge · 2017 Chinese Proficiency Competition for Foreigners Across the Globe will be cosponsored by the Confucius Institute Headquarters (Hanban) and China Central Television and undertaken by the Chinese International Channel of China Central Television (CCTV-4).

After nine seasons, the Chinese Bridge · 2017 Chinese Proficiency Competition for Foreigners Across the Globe has become a large cultural competition program which will be delivered by Chinese International Channel of China Central Television (CCTV-4)during the prime time thissummer to the global audience. This season, the competition will continue to enlarge the scope of target participants on the basis of the prior seasons and attract foreigners who loving Chinese from across the world, regardless of age and occupation, to register the competition. For this purpose, this year’s competition will further diversify forms and contents of the competition and make the elements more interesting. Moreover, the competition will set a broad range of links, including online registration, mass election, multimedia presentation of participants’ calibers and profiles, and “Chinese Talent” online competition; intermediary competition, final of the “Group Competition” and “Individual Competition” recorded by the television channel; and the grand “General Award Ceremony" celebration. With these links, the competition will allow all teams and contestants registering the event to achieve the senses of participation, honors and awards with their “strengths” and feel the cultural charm of “Learning Chinese, Understanding China” through the competition and learning at the Chinese Proficiency Competition for Foreigners Across the Globe this year.

The followings are the rules of registration and organization of the competition:

 

I. Registration

1. Registration time: June 6 – June 25, 2017

2. Registration channel: Log on the official website of the Chinese Bridge • 2017 Chinese Proficiency Competition for Foreigners Across the Globe: www.hqhy.tv.

3. Registration contents: Fill the registration form, submit a personal video file of 3 minutes (the video content is to present the “Chinese Talent” of the contestant, including singing, dancing, poem, traditional Chinese opera, instrumental music, Chinese folk art, Chinese marital art, craftwork and other “talent” expertise).

4. Registration condition: Foreigners whose mother languages are not Chinese, regardless of age (an applicant aged below 18 shall be attended by his or her guardian) and regardless of occupation. Any person without Chinese nationality can register the competition, if he or she loves Chinese, talks and communicates in Chinese, understands the Chinese culture, and loves Chinese arts and skills.

 

II. Form of Participation

The ChineseBridge • 2017 Chinese Proficiency Competition for Foreigners Across the Globe includes the “Group Competition” and the “Individual Competition”. Followings are concrete ways to sign up:

1. The “Group Competition” shall be registered in the name of an organizing entity (such as XXX School, XXX Institute, Organization, Company or Enterprise). Every team shall contain three contestants, and the organizing entity shall complete the preliminary selection and organize uniform registration.

2. To sign up for the “Individual Competition”, any applicant, regardless of country, region or institution, can log on the official website of the “Chinese Bridge • 2017 Chinese Proficiency Competition for Foreigners Across the Globe” to register.

3. Any applicant signing up for the “Group Competition” and the “Individual Competition” shall satisfy the “Registration condition” set forth by item I of this Notice and submit the “registration content” required.

4. If the school, institution or organization has organized the registration of the “Group Competition”, it can simultaneously convene and organize applicants to sign up for the “Individual Competition”.

 

III. Grouping Method and Date of “Group Competition”

1. Universities within the territory of China and Confucius Institutes in foreign countries can select three contestants with the greatest comprehensive strengths from respective university or institution on their own, build a team and sign up for the competition.

2. An institution, company, enterprise or social organization can organize one team to participate in the “Group Competition”. Contestants shall meet the registration condition, and relevant organizing entity shall guarantee personal reputations and qualifications of contestants, and select three contestants to build one team and participate in the competition, as instructed by the staff of the Preliminary Competition Organizing Committee of the Competition.

3. The entrant teams for the "Group Competition" will undergo evaluation and selection conducted by the Preliminary Competition Organizing Committee of the Competition, and the shortlist produced thereby will be published on the official website.

4. Schools, universities and organizations shall organize teams and participate in the “Group Competition” in respective name, names of participating teams will be presented on the competition site, broadcast subtitle and oral broadcast. The participating teams can print their names on the apparels uniformly designated for the competition.

5. Contestants of a team winning an award at the “Group Competition" will be directly qualified for the “Individual Competition”. The awards include 1 Gold Award (3 persons), 2 Silver Awards (6 persons) and 3 Bronze Awards (9 persons).

6. Videos will be recorded for the “Group Competition” from July 12 to July 21, 2017, and the entire competition will take a total of eight days.

 

IV. Individual Competition

1. To sign up for the “Individual Competition”, an applicant shall log on the official website of the competition, fill the registration form pursuant to relevant requirement and submit a 3-minute personal video.

2. The Competition welcomes people from different circles at home and abroad to actively recommend contestants, and the staff of the Competition will be available for contact by email or phone to provide the recommendation method. The Competition will award referrals (based on promotion levels of contestants recommended).

3. After signing up for the “Individual Competition”, a contestant will first participate in the online preliminary competition for “mass election” of the Competition, including basic written examination and interview. After the preliminary competition scheduled to take place on June 26-28, the Organizing Committee of the Competition will announce the list of promoted contestants on the official website.

4. If a contestant fails to win the qualification for the “Individual Competition”, the 3-minute “Chinese Talent” video file the contestant has provided will uniformly participate in the video exhibition and rating of the “Chinese Talent Online Competition”, which will cover all contestants signing up for the Competition. Award winners will be promoted to the “Individual Competition” with the same qualification and granted awards at the award ceremony of the Competition. (Note: the score of awards will not be recorded repeatedly for the contestants promoted to the “Individual Competition” who only enjoy the honor)

5. The TV program of the “Individual Competition” will be recorded during July 23-August 1, 2017. The entire competition will last eight days, and contestants shall assure the participation in the Competition and video recording time.

6. The “Individual Competition” will set 1 Gold Award, 2 Silver Awards and 3 Bronze Awards. Award winners shall actively receive the invitation of Chinese International Channel of China Central Television (CCTV-4) to produce other programs.

 

 

Individuals and media are welcomed to transmit and publish the aforesaid notice.

 

 

Chinese Bridge · 2017 Chinese Proficiency Competition for Foreigners

Official Website: www.hqhy.tv

Wechat Public Account: Global Chinese

Tel: 86-10-58477507/86-10-57267396/86-10-57267379

Mobile Phone Number of Contact Person:

Zhuang Zhongxing: +86-10-18911535551

Wang Shiyin: +86-10-15270530077

Huang Ali: +86-10-15618757308

Gao Rui: +86-10-18701396849

 

 

 

Chinese Bridge · 2017 Chinese Proficiency Competition

for Foreigners Across the Globe

                                    June 15, 2017

więcej...

Uniwersytet Wrocławski Xiamen University Hanban Institute
newsletter

Bądź na bieżąco. Zapisz się, a żadna ważna informacja Cię nie ominie.