Aktualności

Rejestracja na egzamin HSK i HSKK - 3.12.2017

04.10.2017

Zapraszamy do logowania się na grudniowe egzaminy HSK i HSKK - strona do logowania bedzie otwarta do 6 listopada 2017, po tym terminie nie będzie możliwości rejestracji.

Szczegóły dotyczące egzaminów oraz opłat znajdą Państwo na stronie:

https://ik.uni.wroc.pl/pl/page/7/hsk

 

 

 

więcej...

Godziny rektorskie 4.10.2017

02.10.2017

KOMUNIKAT

Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego

z dnia 28 września 2017 r.

w sprawie wprowadzenia godzin rektorskich w Uniwersytecie Wrocławskim

 

W związku z otwartą uniwersytecką debatą na temat założeń projektu nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – Ustawa 2.0, w dniu 4 października 2017 r., od godziny 9.30 do godziny 14.00, wprowadzam godziny rektorskie wolne od zajęć dydaktycznych.

Dyskusja odbędzie się w sali 1D im. Unii Europejskiej w budynku „D” na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii (godzina rozpoczęcia debaty - 10.00)

więcej...

Zmiana planu zajęć dla Studium Języka i Kultury Chin

28.09.2017

Szanowni Państwo,

 

niestety nastąpiła mała zmiana w planie zajęć dla II roku SJiKCh.

plan na stronie:

https://ik.uni.wroc.pl/pl/page/22/plan-zajec

 

 

więcej...

Plan zajęć - Kursy komercyjne oraz Studium języka i Kultury Chin

22.09.2017

Szanownai Państwo,

 

na naszej stronie znajduje się plan zajęć na semestr zimowy roku akademickiego 2017/2018

Kursy komercyjne:

https://ik.uni.wroc.pl/pl/page/25/plan-zajec

 

Studium Kultury i Języka Chin 

https://ik.uni.wroc.pl/pl/page/22/plan-zajec

 

 

wszystkie zajęcia zaczynamy od 3 października 2017 roku

 

więcej...

KONKURS - WSPÓŁCZESNA WSPÓŁPRACA GOSPODARCZA Z CHINAMI

22.09.2017

KOMUNIKAT PRASOWY

Do 15 października trwa nabór prac dyplomowych do II edycja konkursu „Współczesna współpraca gospodarcza z Chinami”

Konkurs Polsko Chińskiej Rady Biznesu

 

Po sukcesie pierwszej edycji Polsko Chińska Rada Biznesu ogłosiła kolejny konkurs na najlepsze prace dyplomowe z zakresu współczesnej współpracy Polski i Chin. Prace dyplomowe można zgłaszać do 15 października 2017 roku. Na laureatów czekają staże i stypendia w Polsce i Chinach oraz nagrody rzeczowe. Dr Zbigniew Niesiobędzki, Wiceprezes Polsko Chińskiej Rady Biznesu zauważa: W poprzedniej edycji napłynęło do Kapituły Konkursu kilkanaście prac dyplomowych. Ich autorami byli absolwenci kierunków ekonomicznych, prawniczych, humanistycznych i inżynierskich. Z przyjemnością muszę podkreślić wysoki poziom merytorycznych nadesłanych prac. Widać było w tych pracach pasję i zaangażowanie. Zachęcamy kolejny rocznik studentów do uczestnictwa w naszym Konkursie.

Kapitułę Konkursu tworzą przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polsko Chińskiej Rady Biznesu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Gdańskiego.

W Kapitule zasiadają Jacek Bartkiewicz - członek Zarządu NBP, Juliusz Szymczak-Gałkowski, Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej MNiSW, dr Zbigniew Niesiobędzki - Wiceprezes PChRB, prof. dr hab. Bogdan Nogalski - Wydział Zarządzania UG i prof. dr hab. Małgorzata Zaleska - Kolegium Zarządzania i Finansów, SGH.

 

Do udziału w Konkursie na najlepsze prace dyplomowe z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Rzeczpospolitej Polskiej z Chińską Republiką Ludową zaproszeni są studenci i absolwenci uczelni, którzy obronili prace dyplomowe (licencjackie lub magisterskie) w okresie od 1 października 2016 r. do 30 września 2017 r.

 

Praca powinna dotyczyć:

· zagadnień makroekonomicznych, w tym m.in.: polityka fiskalna i monetarna, polityka banku centralnego Chińskiej Republiki Ludowej oraz banków komercyjnych,

· polityki gospodarczej i społecznej władz centralnych i lokalnych ChRL, w tym. m.in.: programy i realizacje inwestycji centralnych,

· funkcjonowania biznesu w Chińskiej Republice Ludowej, w tym m.in.; form prawnych działalności gospodarczej, działalność regulatorów, działalność Specjalnych Stref Ekonomicznych, polityka podatkowa, analizy poszczególnych rynków oraz wykorzystywane instrumenty marketingowe, inwestycje bezpośrednie,

· priorytetów polskiej polityki zagranicznej i ich realizacji w wybranych dziedzinach w Chińskiej Republice Ludowej,

· współpracy biznesowej instytucji i przedsiębiorców Rzeczypospolitej Polskiej i Chińskiej Republiki Ludowej,

· finansowych aspektów handlu Rzeczypospolitej Polskiej i Chińskiej Republiki Ludowej,

· prawa Rzeczypospolitej Polskiej i Chińskiej Republiki Ludowej,

· polityki Rzeczypospolitej Polskiej na forum organizacji międzynarodowych i regionalnych we współpracy z Chińską Republiką Ludową,

· polityki Rzeczypospolitej Polskiej wobec środowisk polonijnych w Chinach,

· importu i eksportu do Chin,

· współpracy w sektorze edukacji pomiędzy instytucjami i jednostkami Rzeczypospolitej Polskiej i Chińskiej Republiki Ludowej,

· współpracy kulturalnej Rzeczypospolitej Polskiej z Chińską Republiką Ludową lub regionem Chin,

· promocji Rzeczypospolitej Polskiej w Chinach, w tym polskiej kultury i nauki,

· współpracy Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie stosunków ekonomicznych z Chinami.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października 2017 r.

 

Patronat honorowy nad Konkursem sprawują Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce

Patron medialny - CHINY TO LUBIĘ!

 

Regulamin Konkursu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://pchrb.pl/konkursy-i-szkolenia/

 

Wszelkie pytania w sprawach Konkursu można kierować elektronicznie na adres

konkurs@pchrb.pl

 WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA STRONIE:

http://pchrb.pl/konkursy-i-szkolenia/

 

 

Kontakt dla mediów:

Anna Głowacka

Sekretarz Konkursu

tel. 603 128 340

email: anna.glowacka@pchrb.pl

więcej...

Dzień Instytutu Konfucjusza 23-24 IX 2017

22.09.2017

Szanowni Państwo, jak co roku wspólnie ze Stowarzyszeniem Polsko-Chińskim na Rzecz Kultury i Sztuki zapraszamy na Dzień Instytutu Konfucjusza.

Zaczynamy 23 września o godzinie 10.30. Wstęp wolny na wszystkie imprezy i pokazy (na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy).

Dzień porcelany i kultury chińskiej 23 IX odbędzie się w Muzeum Narodowym, natomiast Dzień chińsko-polski dnia 24 IX w Muzeum Pana Tadeusza.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

więcej...

Zmiana godzin pracy biblioteki

29.08.2017

 

Zmiana godzin pracy Biblioteki IK w UWr

we wrześniu 2017:

1 – 15 IX: nieczynne;

20 – 26 i 29 IX : 14:00-21:00;

W pozostałe dni bez zmian.

 

 

Changes of working hours of the Library of CI in University of Wroclaw:

01.09.2017 – 15.09.2017: closed;

20.09.2017 – 26.09, 29.09.2017: 02.00 PM – 09.00 PM.

więcej...

Przerwa wakacyjna

28.07.2017

W dniach 14-24.08.017 sekretariat będzie nieczynny.

 

więcej...

Certyfikaty z egzaminu HSK z dnia 11.06.2017

27.07.2017

Zapraszamy po odbiór certyfikatów z czerwcowego egzaminu HSK.

Certyfikaty mozna odebrać osobiście w godzinach pracy sekretariatu lub przesłać swój adres korespondencyjny w mailu: sekretariat.ik@uwr.edu.pl

 

 

więcej...

Lato z filmem chińskim

19.06.2017

 

Lato z filmem chińskim

czerwiec – sierpień 2017

 

Instytut Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim zaprasza serdecznie na Lato z filmem chińskim! W co drugą sobotę wakacji (24 VI, 8 VII, 22 VII, 5 VIII i 19 VIII) zapraszamy Państwa na spotkanie z wyjątkowymi chińskimi filmami. Początek seansu zawsze o godz. 18:00, w programie krótkie wprowadzenie do tematyki filmu i pokaz filmu wraz z poczęstunkiem – oferujemy pyszną chińską herbatę i chipsy krabowe.

Poniżej lista filmów.

 

24 VI, godz. 18:00 Huayao Bride in Shangri-La (reż. Zhang Jiarui).

Film o miłości. Bardzo nietypowej. Akcja filmu rozgrywa się na chińskiej prowincji, w południowo-środkowej części kraju, w społeczności Nisu, części grupy narodowościowej Yi. Para głównych bohaterów bierze ślub, po którym, wedle tradycji kultywowanej przez ich lud, nie mogą skonsumować małżeństwa przez trzy lata. Sytuację dodatkowo komplikuje to, że oboje są związani z lokalną grupą tańca tradycyjnego – on jest jej trenerem, ona główną gwiazdą.

 

8 VII godz. 18:00 Invicible Xiaowusheng. A Peking Opera Family (reż. Ma Chongjie).

Bohaterem głównym jest jest Liang, uczeń prestiżowej szkoły artystycznej, która przygotowuje do grania w Operze Pekińskiej. Chłopiec pochodzi z rodziny o tradycjach aktorskich, jest utalentowany, ale od gry aktorskiej woli gry video. Rodzina Lianga nie może się z tym pogodzić, próbuje więc zmusić go do nauki aktorstwa, co przynosi mierne rezultaty. Z pomocą niespodziewanie przychodzi pewien młody informatyk, twórca gier komputerowych… To niezwykła opowieść o dążeniu do doskonałości w tradycyjnej sztuce, w czym zaskakująco pomocna okazuje się nowoczesna technologia.

 

22 VII godz. 18:00 My spectacular Theatre (reż. Lu Yang,).

Główny bohater tego obrazu, Chen Yu, to młody chłopak handlujący pirackimi filmami. W trakcie ucieczki przed policją dostaje się do kina dla niewidomych. Właściciel kina, Gao, przyjmuje go do pracy. Chen Yu, wbrew początkowym planom, bardzo zżywa się z tym miejscem i ludźmi z nim związanymi.

 

5 VIII godz. 18:00 Lotus Lantern (reż. Guang Xi Chang).

To jedna z niewielu animacji inspirowanych chińską mitologią. Film ten opowiada historię chłopca imieniem Chenxiang – syna bogini Sanshengmu i zwykłego śmiertelnika, Liu Yanchanga. Sanshengmu tuż przed urodzeniem Chenxianga ucieka na ziemię, zabierając ze sobą magiczną lotosową lampę. Brat Sanshengmu, bóg Erlang Shen, w zemście za ucieczkę siostry morduje Liu Yanchanga. Na wpół osieroconego Chenxianga wychowuje w ukryciu matka – bogini postanawia nie ujawniać synowi prawdy o jego pochodzeniu. Matka wraz z synem żyją w spokoju przez wiele lat, aż nagle Erlang Shen wpada na ich trop...

 

19 VIII godz. 18:00 Death and Glory in Changde (reż. Dong Chen).

Panorama jednej z najważniejszych bitew okresu II wojny świaowej w Azji, jaką była bitwa o miasto Changde pomiędzy siłami chińskimi i japońskimi. Bitwa ta, ze względu na zaciekłość i brutalność walk często jest porównywana do walk o Monte Cassino i Stalingrad. Wielka historia batalii o Changde ukazana jest w tym filmie przez pryzmat historii wielkiej miłości młodego oficera armii chińskiej i jego ukochanej.

 

więcej...

Uniwersytet Wrocławski Xiamen University Hanban Institute
newsletter

Bądź na bieżąco. Zapisz się, a żadna ważna informacja Cię nie ominie.