Aktualności

Współczesne polskie dyskursy o Chinach - 21.11.2017

16.11.2017

Pracownia Lingwistyki Antropologicznej IFP UWr serdecznie zaprasza na  spotkanie naukowe z cyklu„Wrocławskie Kolokwia Etnolingwistyczne”, podczas którego prof. dr hab. Dorota Brzozowska (Uniwersytet Opolski) wygłosi wykład na temat: 

"Współczesne polskie dyskursy o Chinach".

Spotkanie odbędzie się we wtorek  21 listopada 2017 r. o godz. 14.30 w Instytucie Filologii Polskiej UWr, pl. Nankiera 15b (sala 22 im. W. Nehringa).

 

więcej...

Wrota do Azji 17-19.11.2017

16.11.2017

Wrota do Azji – Pierwsze na taką skalę wydarzenie w stolicy Dolnego Śląska. 

Zabierz się w niezwykłą podróż w głąb krajów Orientu. Potrzebujesz praktycznych wskazówek jak samemu zorganizować wyprawę do Azji? 
Jesteś ciekawy jak naprawdę wygląda życie w krajach Dalekiego Wschodu? To zapraszamy Cię na spotkanie z ekspertami z różnych branż zajmujących się tą tematyką, m.in. naukowcami, podróżnikami, biznesmenami, inżynierami, prawnikami, sportowcami, którzy chętnie podzielą się z Tobą swoją wiedzą. 

Nie zapomnij, widzimy się 17-19 listopada w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, w Muzeum Etnograficznym (oddział Muzeum Narodowego) oraz na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

 

Harmonogram wydarzenia znajdą Państwo pod linkiem:

http://wrotadoazji.pl/plan2017.html

 

Zapraszamy!

więcej...

Seminarium "tradycyjna medycyna chińska" 28.10.2017

17.10.2017

Szanowni Państwo,

miło nam Państwa zaprosić na sympozjum poświęcone tradycyjnej medycynie chińskiej oraz jej praktyce klinicznej w Polsce.

Spotkanie odbędzie się 28 października 2017r. w godzinach od 11.00 do 16.00 w Instytucie Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim przy ul. Księcia Witolda 47 

Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje:

Prof. Zhang Shujian 张树剑, profesor Nanjing University of Chinese Medicine, obecnie visiting professor w Department of History and Philosophy of Science University of Cambridge. Badania profesora związane są z historią medycyny chińskiej, którą sam praktykuje pracując jako specjalista w dziedzinie akupunktury.

Temat: Debata: Akupunktura a igłoterapia sucha.

 

Dr Yi Yang 易阳, doktorantka Politechniki Wrocławskiej, ukończyła studia z dziedziny tradycyjnej medycyny chińskiej na Inner Mongolia Medical University, a następnie uzyskała tytuł magistra inżynierii chemicznej. Tematem jej pracy jest analiza chemiczna wybranych związków uznawanych za aktywne składniki w tradycyjnej medycynie chińskiej.

Temat: Podstawowe zagadnienia z dziedziny tradycyjnej medycyny chińskiej oraz najnowsze odkrycia naukowe w tym zakresie.

 

Dr Sun Yang 孙阳, lekarz z wieloletnim stażem doświadczenia klinicznego. Ukończył studia na wydziale akupunktury i ziołolecznictwa na Beijing University of Chinese Medicine. Od lat mieszka i pracuje w Polsce, gdzie swoimi metodami wspiera i wzmacnia leczenie farmakologiczne medycyny konwencjonalnej oraz ogranicza niepożądane skutki zdrowotne niektórych procedur farmakologicznych.

Temat: Praktyka kliniczna tradycyjnej medycyny chińskiej w Polsce oraz perspektywy na przyszłość.

 

więcej...

Zajęcia opcyjne "Współczesne kino chińskie"

13.10.2017

Wszystkich studentów zapraszamy na nowe zajęcia opcyjne "Współczesne kino chińskie" - zajęcia będą odbywać się na platformie e-learningowej. Zgłoszenia prosimy kierować do Pani Katarzyny Matuszczyk-Lu katarzyna1205@gmail.com

 

więcej...

Geografia Chin - nowe zajęcia dla studentów

10.10.2017

Szanowni Studenci, od 19 października zapraszamy na zajęcia:"Geografia Chin"

- miejsce: Instytut Konfucjusza, godz. 15.00-16.30

- część zajęć będzie odbywała się na platformie e-learningowej.

więcej...

Rejestracja na egzamin HSK i HSKK - 3.12.2017

04.10.2017

Zapraszamy do logowania się na grudniowe egzaminy HSK i HSKK - strona do logowania bedzie otwarta do 6 listopada 2017, po tym terminie nie będzie możliwości rejestracji.

Szczegóły dotyczące egzaminów oraz opłat znajdą Państwo na stronie:

https://ik.uni.wroc.pl/pl/page/7/hsk

 

 

 

więcej...

Godziny rektorskie 4.10.2017

02.10.2017

KOMUNIKAT

Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego

z dnia 28 września 2017 r.

w sprawie wprowadzenia godzin rektorskich w Uniwersytecie Wrocławskim

 

W związku z otwartą uniwersytecką debatą na temat założeń projektu nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – Ustawa 2.0, w dniu 4 października 2017 r., od godziny 9.30 do godziny 14.00, wprowadzam godziny rektorskie wolne od zajęć dydaktycznych.

Dyskusja odbędzie się w sali 1D im. Unii Europejskiej w budynku „D” na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii (godzina rozpoczęcia debaty - 10.00)

więcej...

Zmiana planu zajęć dla Studium Języka i Kultury Chin

28.09.2017

Szanowni Państwo,

 

niestety nastąpiła mała zmiana w planie zajęć dla II roku SJiKCh.

plan na stronie:

https://ik.uni.wroc.pl/pl/page/22/plan-zajec

 

 

więcej...

Plan zajęć - Kursy komercyjne oraz Studium języka i Kultury Chin

22.09.2017

Szanownai Państwo,

 

na naszej stronie znajduje się plan zajęć na semestr zimowy roku akademickiego 2017/2018

Kursy komercyjne:

https://ik.uni.wroc.pl/pl/page/25/plan-zajec

 

Studium Kultury i Języka Chin 

https://ik.uni.wroc.pl/pl/page/22/plan-zajec

 

 

wszystkie zajęcia zaczynamy od 3 października 2017 roku

 

więcej...

KONKURS - WSPÓŁCZESNA WSPÓŁPRACA GOSPODARCZA Z CHINAMI

22.09.2017

KOMUNIKAT PRASOWY

Do 15 października trwa nabór prac dyplomowych do II edycja konkursu „Współczesna współpraca gospodarcza z Chinami”

Konkurs Polsko Chińskiej Rady Biznesu

 

Po sukcesie pierwszej edycji Polsko Chińska Rada Biznesu ogłosiła kolejny konkurs na najlepsze prace dyplomowe z zakresu współczesnej współpracy Polski i Chin. Prace dyplomowe można zgłaszać do 15 października 2017 roku. Na laureatów czekają staże i stypendia w Polsce i Chinach oraz nagrody rzeczowe. Dr Zbigniew Niesiobędzki, Wiceprezes Polsko Chińskiej Rady Biznesu zauważa: W poprzedniej edycji napłynęło do Kapituły Konkursu kilkanaście prac dyplomowych. Ich autorami byli absolwenci kierunków ekonomicznych, prawniczych, humanistycznych i inżynierskich. Z przyjemnością muszę podkreślić wysoki poziom merytorycznych nadesłanych prac. Widać było w tych pracach pasję i zaangażowanie. Zachęcamy kolejny rocznik studentów do uczestnictwa w naszym Konkursie.

Kapitułę Konkursu tworzą przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polsko Chińskiej Rady Biznesu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Gdańskiego.

W Kapitule zasiadają Jacek Bartkiewicz - członek Zarządu NBP, Juliusz Szymczak-Gałkowski, Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej MNiSW, dr Zbigniew Niesiobędzki - Wiceprezes PChRB, prof. dr hab. Bogdan Nogalski - Wydział Zarządzania UG i prof. dr hab. Małgorzata Zaleska - Kolegium Zarządzania i Finansów, SGH.

 

Do udziału w Konkursie na najlepsze prace dyplomowe z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Rzeczpospolitej Polskiej z Chińską Republiką Ludową zaproszeni są studenci i absolwenci uczelni, którzy obronili prace dyplomowe (licencjackie lub magisterskie) w okresie od 1 października 2016 r. do 30 września 2017 r.

 

Praca powinna dotyczyć:

· zagadnień makroekonomicznych, w tym m.in.: polityka fiskalna i monetarna, polityka banku centralnego Chińskiej Republiki Ludowej oraz banków komercyjnych,

· polityki gospodarczej i społecznej władz centralnych i lokalnych ChRL, w tym. m.in.: programy i realizacje inwestycji centralnych,

· funkcjonowania biznesu w Chińskiej Republice Ludowej, w tym m.in.; form prawnych działalności gospodarczej, działalność regulatorów, działalność Specjalnych Stref Ekonomicznych, polityka podatkowa, analizy poszczególnych rynków oraz wykorzystywane instrumenty marketingowe, inwestycje bezpośrednie,

· priorytetów polskiej polityki zagranicznej i ich realizacji w wybranych dziedzinach w Chińskiej Republice Ludowej,

· współpracy biznesowej instytucji i przedsiębiorców Rzeczypospolitej Polskiej i Chińskiej Republiki Ludowej,

· finansowych aspektów handlu Rzeczypospolitej Polskiej i Chińskiej Republiki Ludowej,

· prawa Rzeczypospolitej Polskiej i Chińskiej Republiki Ludowej,

· polityki Rzeczypospolitej Polskiej na forum organizacji międzynarodowych i regionalnych we współpracy z Chińską Republiką Ludową,

· polityki Rzeczypospolitej Polskiej wobec środowisk polonijnych w Chinach,

· importu i eksportu do Chin,

· współpracy w sektorze edukacji pomiędzy instytucjami i jednostkami Rzeczypospolitej Polskiej i Chińskiej Republiki Ludowej,

· współpracy kulturalnej Rzeczypospolitej Polskiej z Chińską Republiką Ludową lub regionem Chin,

· promocji Rzeczypospolitej Polskiej w Chinach, w tym polskiej kultury i nauki,

· współpracy Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie stosunków ekonomicznych z Chinami.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października 2017 r.

 

Patronat honorowy nad Konkursem sprawują Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce

Patron medialny - CHINY TO LUBIĘ!

 

Regulamin Konkursu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://pchrb.pl/konkursy-i-szkolenia/

 

Wszelkie pytania w sprawach Konkursu można kierować elektronicznie na adres

konkurs@pchrb.pl

 WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA STRONIE:

http://pchrb.pl/konkursy-i-szkolenia/

 

 

Kontakt dla mediów:

Anna Głowacka

Sekretarz Konkursu

tel. 603 128 340

email: anna.glowacka@pchrb.pl

więcej...

Uniwersytet Wrocławski Xiamen University Hanban Institute
newsletter

Bądź na bieżąco. Zapisz się, a żadna ważna informacja Cię nie ominie.