II WROCŁAWSKI KONGRES CHIŃSKICH SZTUK WALKI 2 XII 2017

28.11.2017

Zapraszamy serdecznie na II Wrocławski Kongres Chińskich Sztuk Walki (2 grudzień 2017) i konferencję organizowaną współnie przez Instytut Konfucjusza i Uniwersytet Wrocławski:

Tradycyjne i współczesne oblicza azjatyckich sztuk i sportów walki. Kultura, edukacja, sport.

Szczesóły dostępne są na naszej stronie na FB:

Tym razem zapraszamy do udziału w refleksji nad tradycyjnym i współczesnym obliczem azjatyckich sztuk i sportów walki, ich formą i zmianą we współczesnym świecie. Wiele z nich ewoluowało, by dostosować się do potrzeb współczesnych wojowników i zasad rozgrywanych turniejów i zawodów. Zmienia się także koncepcja „człowieka walczącego”, gdyż wiele osób coraz częściej trafia na treningi w poszukiwaniu nowych doświadczeń, nie zawsze zaś w celu praktyki klasycznej „drogi wojownika”. Współczesna moda na treningi MMA sprowokowała także dyskusję na temat zasadności nauki tradycyjnych systemów. Z drugiej jednak strony mit „azjatyckiego mistrza walki” jest nadal silny w kulturze. Zachęcamy do dyskusji antropologów, kulturoznawców, socjologów, instruktorów, trenerów i praktyków azjatyckich sztuk i sportów walki. Szczególnie serdecznie zapraszamy do udziału znawców i pasjonatów chińskich sztuk walki. Podczas naszej pierwszej edycji kongresu w 2015 roku mieliśmy okazję spotkać się z wieloma znakomitymi praktykami i teoretykami azjatyckich sztuk i sportów walki, odwiedziło nas też wielu zainteresowanych tematem Wroclawian. Mamy nadzieję, że podczas tej edycji bedzie podobnie.

Konferencji towarzyszyć będą pokazy tradycyjnego kung fu i taniec lwa wykonane przez wrocławskie szkoły kung fu. Udział w kongresie i konferencji jest bezpłatny.