Seminarium "tradycyjna medycyna chińska" 28.10.2017

17.10.2017

Szanowni Państwo,

miło nam Państwa zaprosić na sympozjum poświęcone tradycyjnej medycynie chińskiej oraz jej praktyce klinicznej w Polsce.

Spotkanie odbędzie się 28 października 2017r. w godzinach od 11.00 do 16.00 w Instytucie Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim przy ul. Księcia Witolda 47

Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje:

Prof. Zhang Shujian 张树剑, profesor Nanjing University of Chinese Medicine, obecnie visiting professor w Department of History and Philosophy of Science University of Cambridge. Badania profesora związane są z historią medycyny chińskiej, którą sam praktykuje pracując jako specjalista w dziedzinie akupunktury.

Temat: Debata: Akupunktura a igłoterapia sucha.

Dr Yi Yang 易阳, doktorantka Politechniki Wrocławskiej, ukończyła studia z dziedziny tradycyjnej medycyny chińskiej na Inner Mongolia Medical University, a następnie uzyskała tytuł magistra inżynierii chemicznej. Tematem jej pracy jest analiza chemiczna wybranych związków uznawanych za aktywne składniki w tradycyjnej medycynie chińskiej.

Temat: Podstawowe zagadnienia z dziedziny tradycyjnej medycyny chińskiej oraz najnowsze odkrycia naukowe w tym zakresie.

Dr Sun Yang 孙阳, lekarz z wieloletnim stażem doświadczenia klinicznego. Ukończył studia na wydziale akupunktury i ziołolecznictwa na Beijing University of Chinese Medicine. Od lat mieszka i pracuje w Polsce, gdzie swoimi metodami wspiera i wzmacnia leczenie farmakologiczne medycyny konwencjonalnej oraz ogranicza niepożądane skutki zdrowotne niektórych procedur farmakologicznych.

Temat: Praktyka kliniczna tradycyjnej medycyny chińskiej w Polsce oraz perspektywy na przyszłość.