Chinese Bridge - Gdańsk 25.05.2017 r.

31.05.2017

25 maja 2017r. w Instytucie Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim odbyła się runda preeliminacyjna 16tego konkursu Most do języka chińskiego - 汉语桥 .

Miło nam poinformować, że Pani Marta Mońko studentka II roku specalizacji chińskiej została zakwalifikowana do rundy finałowej Chinese Bridge zajmując II miejsce. Finał konkursu odbędzie się w Chinach.

Instytut Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim reprezentowały trzy studentki Specjalizacji chińskiej: Pani Marta Mońko (II rok), Pani Wiktoria Migdał i Pani Paula Pokora z III roku.

Pierwszy konkurs odbył się w 2002 roku i co roku w samej rundzie półfinałowej bierze udział ponad 1000 osób, a w rundach preeliminacyjnych prawie pół miliona uczestników z 80 krajów świata. Głównym organizatorem konkursu jest Hanban (Biuro Międzynarodowej Promocji Języka Chińskiego), który jest również instytucją odpowiedzialną za ustanawianie Instytutów Konfucjusza na całym świecie.

W konkursie mogą brać udział studenci, których językiem ojczystym nie jest język chiński. Zwycięzca rundy preeliminacyjnej w swoim kraju awansuje do półfinałów i ewentualnie później do finału organizowanego w Chinach. Podczas konkursu sprawdzana jest znajomość języka chińskiego, wiedza o Chinach oraz umiejętności związane z chińską kulturą. Nagrodą główną w konkursie jest grant stypendialny Instytutu Konfucjusza na studia w Chinach kontynentalnych.

Konkurs ten ma na celu promocję języka chińskiego oraz zachęcenie młodzieży do studiowania w Chinach.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!