VII edycja Przeglądu Kultury Światowej

07.06.2016

VII edycja PRZEGLĄGU KULTURY ŚWIATOWEJ pod patronatem Prezydenta Wrocławia oraz Instytutu Konfucjusza zorganizowana przez Europejskie Stowarzyszene Miłośników Nauki i Kultury PROGRESSIO odbędzie się w dniu 8 czerwca 2016r w Gmachu Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego w Auli Oratorium Marianum. Przegląd Kultury Światowej realizowany jest jako element cyklu działań promujących wielokulturowość naszego miasta. Podczas przeglądu planowane są pokazy śpiewu i tańców narodowych oraz wystawa pokonkursowa. Prezentować je będą dzieci i młodzież z różnych placówek oświatowych oraz przedstawiciele różnych narodów zamieszkujący we Wrocławiu.

Po Przeglądzie odbędzie się ogłoszenie wyników konkursów:

,,Obcokrajowiec w mieście”

,,Ogrody i architektura krajów Dalekiego Wschodu” ze szczególnym uwzględnieniem kultury chińskiej

"Zwierzęta chińskiego horoskopu - Rok Małpy".